Digital Signage

Neden Ofisinizde Dashmon Kullanmalısınız?

By April 24, 2019 No Comments

Dashmon, müşterilerinizle ya da çalışanlarınızla olan iletişiminizi güçlendirmeye yönelik geliştirdiğimiz bir ekran yönetim platformudur. Web yönetim paneli üzerinden tüm ekranlarınızı yönetebilir, içeriklerin hangi saatlerde, ne kadar süre ile ekranlarda görüntüleneceğini belirleyebilirsiniz. Fotoğraf ve videonun yanı sıra Dashmon Store’da geliştirdiğimiz uygulamalar sayesinde ekranlarda dinamik ve kendi kendine güncellenen gerçek zamanlı içerikler de yansıtabilirsiniz. Tak & kullan bir ürün olan Dashmon’u herhangi bir teknik desteğe ihtiyacınız olmadan kolayca kurabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ofisinizde Neden Ekran Kullanmalısınız?

Farklı departmanlarda çalışan ekiplerin ortak olarak takip etmesi gereken metrikleri ekranlarda rotasyonlu olarak yansıtarak tüm takımın anlık olarak değişimlerden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Ekip içerisindeki iletişimi bu sayede güçlendirebilirsiniz. Metriklerin yanı sıra sosyal medya, geri sayım, Slack, Google Takvim, duyurular, haberler, kripto borsası, hava durumu, trafik gibi uygulamalardan oluşan oynatma listesini ekranlarda gösterebilirsiniz.

Dashmon'u Ofisinizde Nasıl Kullanabilirsiniz?

Ofislerde kullandığınız ekranlarda Geckoboard, Klipfolio, Google Data Studio gibi data görselleştiren uygulamalardan alacağınız public url ile Dashmon üzerinden ekranlarınıza bu metrikleri yansıtabilirsiniz. Oynatma listesi sayesinde rotasyonlu olarak oluşturduğunuz farklı içerikleri sıralı bir şekilde ekranlarda gösterebilir takımınızın dikkatini bu ekranlarda toplayarak takım içi iletişimi güçlendirebilirsiniz.

Zapier entegrasyonu sayesinde 1000+ uygulamayı Dashmon’a bağlayabilir, oluşturmuş olduğunuz senaryoların ekranlarda bildirim olarak görünmesini sağlayabilirsiniz.
Örn: Stripe’dan şirket hesabınıza ödeme geldiğinde seçmiş olduğunuz ekranlarda bunun bildirimini görebilirsiniz.
Bu tarz dilediğiniz senaryoları Zapier üzerinden kurguladıktan sonra Dashmon ile ekranlarınızda yansıtabilirsiniz.

Takım içi iletişim platformu olarak konumlanan Slack uygulamasına Dashmon paneli üzerinden giriş yaptıktan sonra istediğiniz ekranlarda seçmiş olduğunuz kanallardan gelen mesajları anlık olarak gösterebilirsiniz. Slack içerisinde kullanmış olduğunuz uygulamalardan kanallara gelen bildirimleri de anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.
Örn: HubSpot üzerinden generate ettiğiniz lead’in bildirimi anlık olarak ekranınıza düşebilir.

Dashmon SDK ile ihtiyaçlarınıza yönelik uygulamaları geliştirerek Dashmon üzerinden ekranlarınıza yansıtabilirsiniz. İhtiyacınız olan uygulamayı geliştirecek bir ekibiniz yok ise uygulama öner sayfasından bize uygulama önerisi de verebilirsiniz.

Toplantılarınızı, hatırlatıcılarınızı Dashmon üzerinden Google Takvim hesabınızla giriş yaptıktan sonra ekranlarınızda aylık, 4 günlük ve schedule şeklinde gösterebilirsiniz.

Takviminizi rahatlıkla bu ekranlardan takip edebilir, ekibiniz ya da misafirleriniz ile de ekranlar üzerinden rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Ekranlarda oynamakta olan listeleri bozmadan anlık olarak Dashmon paneli üzerinden metin halindeki bildirimlerinizi ekranlarınızda göstererel acil durumları ya da takımınızla hızlı bir şekilde paylaşmak istediğiniz duyurularınızı rahatlıkla paylaşabilirsiniz. 

Twitter’da arattığınız kullanıcıların paylaşımlarını ya da herhangi bir kelime ile atılan paylaşımları ekranlarınızda gösterebilirsiniz. Dilerseniz onay panelini de kullanabilir, hangi paylaşımların ekranlarda gösterileceğini belirleyebilirsiniz. 

Dashmon paneli üzerinden farklı kaynaklardan gelen haberleri ekranlarda rotasyonlu olarak gösterebilirsiniz. Ayrıca Kripto borsası uygulamasını kullanarak istediğiniz coin değerlerini ekranlarda yansıtabilirsiniz. Daha fazla uygulamaya Dashmon Store üzerinden erişebilirsiniz.

Konferanslarımızda program akışını ve sosyal medya paylaşımlarını ekranlarda canlı bir şekilde yansıtmak için Dashmon kullanıyoruz. Ofiste ise takım içi iletişimimizi güçlendirmeye yönelik ekranlarda dönüşümlü olarak dashboard, Slack mesajlaşmaları, haberler, Trello gibi uygulamalar gösteriyoruz. Dashmon kullanımı çok rahat ve sürekli geliştirilen bir ürün.

Ali Altuğ KocaWebrazzi